14 жовтня День Козацтва!

14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці. В цей же день відзначається День українського козацтва та Захисника Вітчизни.

Традиційно, у переддень свята, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у сучасної молоді, у нашому закладі проводиться загальношкільне дійство «Козацькому роду нема переводу!» От і цей рік  не став виключенням, бо ми також часточка нашої країни, і наше завдання – відроджувати й примножувати традиції українського народу.

Наші учні мають певні знання, бо кожен з них  чув про козаків. Але завдяки проведенню цілого ряду заходів, вони ще раз переконалися: унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Протягом дня погляд учнів,  учителів та гостей школи радувала виставка малюнків та плакатів «Славні козаки», яку підготували учні всіх класів. Напередодні у класних колективах були проведені уроки мужності, а у шкільній бібліотеці Лейбик С.І. провела бібліотечний урок для учнів 1 – 5 класів “Сторінками козацької слави”.

Урочистості розпочалися із святкової лінійки, на яку зібралася уся шкільна родина.  Педагог – організатор Сукманова О.В. підготувала дітей до свята. Вчитель фізичної культури Чумаченко І.П. організував для збірних команд 5 – 11 класів  різні конкурси на фізичну витривалість та обізнаність з історією українського козацтва. Учні демонстрували свої вміння у кулінарній майстерності: на відкритому вогнищі приготували козацький куліш. Смачнішої каші вони у своєму житті ще не їли! Цікавим був і конкурс «Я- козак» для учнів 1 – 4 класів під керівництвом Боровик Т.В., який вони проводили  разом із батьками, а потім за одним столом смакували козацькі страви. Чого тут тільки не було: вареники з картоплею, деруни, бараболя печена, пампушки з часником…

Ще довго стояв гомін на шкільному подвір’ї: нікому не хотілося полишати своїх побратимів.  Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.