День боротьби з торгівлею людьми!

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня відзначається  Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.
Щоб   привернути увагу, розповісти про ризики,  на які наражаються українці, у Плющівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено Тиждень протидії торгівлі людьми.  Мета всіх заходів Тижня –   підвищити рівень поінформованості учнів та усвідомлення ними гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. Протягом тижня учні школи переглянули   відеофільми «Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей», «Скажи «Стоп!» торгівцям людьми» та інші.
Заступник директора з виховної роботи Лободовська В.Й. познайомила старшокласників з проблемою торгівлі людьми, основними  способами втягнення дітей в це ганебне явище, застерегла, як уникнути цієї проблеми.

Практичний психолог  Боровик Д.В. провела тренінг з учнями 7-9 класів  «Протидія торгівлі людьми». Мета подібного заняття –  надання корисних порад щодо особистої безпеки під час  виїзду за кордон

В класних колективах були проведені виховні години на тему:  «Не стань жертвою торгівлі людьми», «Незнайомі люди. Правила поведінки»,  «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». У процесі занять педагоги познайомили учнів з актуальними даними по торгівлі українцями; поточними загрозами, пов’язані з торгівлею людьми. Школярі отримали поради, що робити, якщо потрапив у біду; познайомилися з профілактичними діями держави щодо запобіганню торгівлі людьми в Україні, викликами сьогодення. Впродовж занять учні мали змогу дізнатися про сучасний стан, причини, форми  та методи залучення людей до незаконних дій з метою продажу; познайомилися з визначеннями понять «торгівля людьми», «посередник», «вербувальник», «викрадач» та ін.  Вони мали змогу ознайомитися з реальними історіями людей, яким вдалося втекти з рабства.